Zalety szczoteczki sonicznej

aparat retencyjny w ortodoncji, kiedy dentysta zleca noszenie retainera
Co to jest retencyjny aparat na zęby?
Kwiecień 22, 2020
kto może mieć implanty zębów od dentysty
Kiedy dentysta nie wszczepi implantu?
Maj 5, 2020
Show all
dlaczego szczoteczka soniczna jest lepsza zdaniem dentystów

Soniczna szczoteczka do zębów to na ten moment najnowocześniejsza szczoteczka do zębów, zapewniająca pełną higienizację jamy ustnej. Jej praca bazuje na mocy dźwiękowych fal, co przynoszą świetne efekty. Z reguły soniczna szczoteczka do zębów wykonuje mniej więcej 40 000 ruchów wymiatająco-pulsacyjnych na minutę. Technologia dźwiękowych fal sprawia, że efektywność sonicznej szczoteczki do zębów jest niezwykle wysoka. To oznacza pewną przewagę w porównaniu z innymi szczoteczkami do zębów.

W ciągu mycia soniczną szczoteczką, wytwarzane są bąbelki złączone ze śliny i pasty do zębów. Tak formuje się piana, a ona dochodzi do wszelkich trudno dostępnych miejsc. Co więcej ta technika pozwala na absolutne wykorzystanie właściwości i składników zawartych w paście. Taki sposób o wiele efektywniej rozbija osad i brud, co sprawia, że pozostałości pokarmu nie odkładają się na powierzchni zębów. A im efektywniejsze oraz dokładniejsze oczyszczanie zębów, tym zdrowsza jama ustna. Z tego powodu szczoteczkę soniczną do zębów zalecają stomatolodzy.

Dodatkowo w niektórych szczoteczkach sonicznych dostępne są funkcje, które pomagają mierzyć czas szczotkowania oraz natężenie nacisku. Taki typ szczoteczki jest również łagodny dla dziąseł. Dba o nie, zapobiegając mechanicznym uszkodzeniom, a także w wielu przypadkach zawiera funkcję masażu. To bardzo istotne przy nadwrażliwości zębów i dziąseł.

Szczoteczkę soniczną do zębów można kupić także w wersji dla dzieci.