Stomatologia Toruń

leczenie kanałowe pod mikroskopem w gabinecie stomatologicznym - kiedy potrzebne?
Jak ustalić, czy potrzebne będzie leczenie kanałowe?
9 września, 2020
Leczenie bezzębia w gabinecie dentystycznym - proteza całkowita czy implanty zębów
Odbudowa wszystkich zębów – implanty zębowe vs. całkowita proteza?
16 września, 2020
Show all
Stomatolog toruń gabinet stomatologii estetycznej Toruń

Stomatolog toruń gabinet stomatologii estetycznej Toruń

Każdy z nas z zazdrością zerkał na śnieżnobiałe uśmiechy hollywoodzkich gwiazd. Niektórzy twierdzą, że idealny uśmiech jest w stanie załatwić więcej spraw, niż nam się wydaje. W dobie fejsbukowych selfie warto walczyć o wygląd swoich zębów. Wszyscy marzymy o idealnym uzębieniu, którym moglibyśmy się chwalić na swoich kontach na Facebooku. Na stan naszych zębów wypływają nawyki żywieniowe. Czarna kawa, kilka kubków herbaty dziennie, czerwone wino lub palenie papierosów mają duży wpływ na kolor naszych zębów. Dużej wagi sprawą jest także odpowiednia higiena jamy ustnej: preparaty wybielające i płyny do płukania mogą nam pomóc w utrzymaniu zębów w dobrej formie. Na kolor naszego uzębienia w istotnym stopniu wpływają też uwarunkowania genetyczne. Na szczęście stomatologia estetyczna jest współcześnie bardzo rozwinięta i umożliwia nie tylko wybielać ale także zmieniać kształtu i wielkości zębów a nawet ich rozmieszczenia.

Licówki-dla kogo?

Twoje zęby są nieproporcjonalne i nie pasują do twoich rysów? Masz kompleksy na punkcie kształtu twoich zębów? Marzysz o tym, by były   równe i białe? Innowacyjne sposoby stomatologii estetycznej pozwolą ci wypracować wymarzony efekt. Dzięki stomatologii estetycznej możesz mieć idealny uśmiech w kilka chwil. Stomatologia estetyczna oferuje duży wachlarz możliwości. Jednym z rozwiązań jest założenie licówek. Licówka to cienka warstwa materiału cementowego lub porcelanowego nakładana wprost na zęby. Licówki umożliwiają zmianę kształtu, koloru a także ustawienia zębów.

Jak wygląda zabieg zakładania licówek?

Pierwszym krokiem do pięknego uzębienia jest wyeliminowanie przeciwwskazań. Licówek nie wolno zakładać u osób cierpiących na bruksizm (zgrzytanie zębami) lub choroby dziąseł. Z licówek powinni zrezygnować ludzie po leczeniu kanałowym. Jeżeli nie cierpisz na żadną z wyżej wymienionych chorób, kolejnym krokiem jest wyleczenie wszystkich ubytków. Aby sporządzić indywidualnie dopasowane licówki, stomatolog sporządza wycisk szczęki. Na podstawie wycisku dentysta wykonuje najpierw symulację uśmiechu- pokazuje ona przyszły kolor, kształt zębów.  Następnie powstaje makieta. Makieta ta jest swego rodzaju próbą, którą możemy przymierzyć. Dzięki makiecie dentysta wie, które elementy szczęki potrzebują korekcji. Dzięki temu możemy cieszyć się doskonale dopasowanymi nakładkami, które będą wygodne w użytkowaniu. Ostatni krok w drodze po piękny uśmiech jeśli wszystko jest dobrze dopasowane do pacjenta, to cementowanie porcelanowych nakładek . Po ostatecznych poprawkach naniesionych na makiecie, nakładki są cementowane na stałe.

Licówki- jak wybrać najlepsze?

Wyróżniamy kilka rodzajów licówek:

  • Kompozytowe- tanie, wykonane  skomponowane z różnych składników. Kosztują od 200-400 zł za jedną nakładkę.
  • Akrylowe- zwykle tymczasowe, grubsze i cięższe niż licówki porcelanowe, dosyć słaba trwałość.
  • Ceramiczne-są dużo twardsze niż naturalne szkliwo, ich cena jest nieco wyższa, ale ich trwałość jest największa. Przedział cenowy to 600- 2500 zł.

Wybielanie- sposoby

Wysoki poziom innowacji stomatologii estetycznej umożliwia nie tylko skorygować zgrys. Każdy z nas chce o doskonale białych zębach. Istnieje kilka sposobów by uzyskać śnieżnobiały uśmiech. Poniżej najpopularniejsze z nich:

  1. Wybielanie za pomocą lampy Beyond

Proces wybielania za pomocą lampy rozpoczynamy od usunięcia kamienia i osadów. Zabieg ten przeprowdza się w gabinecie dentystycznym, przed wybielaniem. Następnym krokiem jest nałożenie profesjonalnego żelu wybielającego. Specyfik ten jest aktywowany przy użyciu światła lampy. Zabieg trwa około 30 minut, z usuwaniem kamienia spędzimy u dentysty około 2 godziny. Jaka jest cena wybielania zębów u stomatologa? Koszty wybielania oscylują wokół 1000 zł. Jak długo utrzymują się efekty? Dentyści zapewniają, że efektami będziemy się cieszyć przez minimum trzy lata!

  1. żele wybielające z nakładkami do stosowania poza gabinetem stomatologicznym

Następnym metodą na uzyskanie doskonale białych zębów jest zastosowanie w specjalny żel wybielający z nakładkami. Zestaw kupimy w większości gabinetów dentystycznych razem z instrukcją użycia od fachowca. Najczęściej nakładki trzeba nosić przez dwie godziny dziennie. Cały proces wybielania trwa siedem dni. Ile kosztują wybielające nakładki? Koszt nakładek wybielających to około 700 zł, zatem jest to wersja tańsza niż wybielanie u profesjonalisty. Efekty wybielania „domowego” są podobne do tych, które uzyskamy u dentysty.

  1. Piaskowanie

Przeraża cię myśl o tym, że miałbyś mieć piasek w ustach? Nie musisz się martwić! Piaskowanie to całkowicie  bezpieczny zabieg. Polega on na ciśnieniowe wyrzucanie piasku na zęby. Piaskowanie zalecane jest palaczom. Zabieg usuwa płytki nazębnej i przebarwień. Proces ten sprawia, że zęby są jaśniejsze i wypolerowane, dzięki czemu łatwiej obronią się przed próchnicą. Piaskowanie trwa około 30 minut a jego koszt jest względnie niska- wynosi ona około 100 zł.

www.stomatologia-torun.pl