Kiedy dentysta nie wszczepi implantu?

dlaczego szczoteczka soniczna jest lepsza zdaniem dentystów
Zalety szczoteczki sonicznej
Kwiecień 29, 2020
leczenie kanałowe a implant - jaki zabieg u dentysty jest lepszy
Leczenie endodontyczne czy wstawienie implantu?
Maj 12, 2020
Show all
kto może mieć implanty zębów od dentysty

Obecny rozwój stomatologii oznacza, że leczenie stomatologiczne jest możliwe u w gruncie rzeczy każdego. Aplikacja implantów, choć zalicza się do tych bardziej skomplikowanych, także z czasem stał się jak najbardziej bezpieczny. Pomimo tego jest kilka przeciwwskazań, jakie trzeba wziąć pod uwagę, wybierając taki zabieg.

Co najważniejsze implantów nie wstawia się kobietom w ciąży ani u osób z zaburzeniami układu krzepnięcia krwi czy z rozwiniętą osteoporozą. Ograniczeniem jest również aktywna choroba nowotworowa oraz nieustabilizowana cukrzyca. Implanty nie są przeznaczone dla dzieci oraz osób do 16 roku życia, ze względu na nadal postępujący proces rozwoju kości szczęki.

Wiele czynników nie odbiera ostatecznie możliwości zastosowania implantów, ale muszą być one omówione ze stomatologiem przed wykonaniem zabiegu wszczepienia implantu. Są to na przykład osoby ze zdiagnozowanymi wadami serca,chorobami psychicznymi albo z chorobą Parkinsona. Konsultacji ze stomatologiem potrzebują również osoby, które od lat są uzależnieni od papierosów.

Implanty wymagają dobrej kondycji kości szczęki oraz jamy ustnej, z tego powodu pacjenci zmagający się z przypadłościami takimi jak próchnica czy parodontoza, muszą przede wszystkim podjąć leczenie w gabinecie dentystycznym, nim będą mogli wziąć po uwagę zabieg wszczepienia implantów.

W innych okolicznościach nie ma przeciwwskazań do używania implantów. Każdy, kto pomyślnie przejdzie opinię medyczną może mieć wykonane implanty.