Jak ustalić, czy potrzebne będzie leczenie kanałowe?

skuteczne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym lampą
Czy profesjonalne wybielanie zębów w klinice dentystycznej lampą wybielającą zawsze jest skuteczne?
4 września, 2020
Stomatolog toruń gabinet stomatologii estetycznej Toruń
Stomatologia Toruń
15 września, 2020
Show all
leczenie kanałowe pod mikroskopem w gabinecie stomatologicznym - kiedy potrzebne?

Leczenie kanałowe polega na ratowaniu zębów, które z wielu względów są mocno nadpsute. Stomatolodzy trudniący się leczeniem kanałowym badają oraz wiedzą jak zwalczać choroby miazgi oraz okołowierzchołkowych tkanek. przeważnie leczenie kanałowe jest niezbędne wtedy, kiedy pojawia się zapalenie, martwica czy zgorzel zęba.

Główne symptomy, które wskazują na to, że rozwija się coś niedobrego to przede wszystkim ból, ćmienie oraz obrzęk zęba. Równie często występuje też przesadna wrażliwość na zimno i ciepło, a do tego ból przy spożywaniu pokarmu oraz picia. Ponadto można także zauważyć zmianę barwy zęba. W takim przypadku powinno się od razu umówić na wizytę z dentystą. Występowanie tych sygnałów nie zawsze oznacza, że konieczne będzie leczenie kanałowe, ale wizyta będzie konieczna do wystawienia diagnozy.

W klinice stomatologicznej lekarz stwierdzi przyczyny bólu albo zmian w jamie ustnej. Przeważnie choroby miazgi zęba rozwijają się w skutek zmian próchnicowych albo zebranych bakterii. Źródłem problemu staje się czasami uraz zęba lub zakażenie. Dlatego dentysta endodonta powinien dogłębnie sprawdzić zdrowie jamy ustnej. W ten sposób stwierdzi, czy konieczne jest leczenie kanałowe, czy wystarczy mniej poważny zabieg stomatologiczny.

Jeśli jednak trzeba będzie przeprowadzić leczenie endodontyczne, nie nie ma powodu, by się go obawiać. Przy nowoczesnym leczeniu pod mikroskopem wszystko przebiega sprawnie i bezboleśnie.