Czy profesjonalne wybielanie zębów w klinice dentystycznej lampą wybielającą zawsze jest skuteczne?

wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym
Czy wybielanie zębów jest bezpieczne u stomatologa
31 sierpnia, 2020
leczenie kanałowe pod mikroskopem w gabinecie stomatologicznym - kiedy potrzebne?
Jak ustalić, czy potrzebne będzie leczenie kanałowe?
9 września, 2020
Show all
skuteczne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym lampą

Wybielanie zębów, zwłaszcza fachowymi technikami od dentysty uważane jest jako najlepszy ze skutecznych zabiegów estetycznych . Przy zastosowaniu metody, można w krótkim czasie odzyskać biel zębów lepszą o kilka tonów. Zazwyczaj wybielanie zębów skutkuje usunięciem przebarwień, powstałych na skutek na przykład kolorowej diety. Może jednak zdarzyć się tak, że zabiegi wybielające okażą się bezowocne.

W jakich sytuacjach wybielanie zębów nie działa? Usunięcie przebarwień powstałych na skutek diety odkrywa naturalną barwę zębów, a te nie zawsze są całkiem białe. Bywa tak, że zęby naturalnie są lekko żółte, kremowe, a czasem nawet sine. Zdarza się tak, że zęby na stałe zmieniają kolor na przykład w wyniku stosowanych leków albo w wypadku zębów martwych. W takiej sytuacji nie uzyskamy doskonałej bieli preparatami wybielającymi zęby, ani fachowym zabiegiem wybielania w klinice stomatologicznej.

Co robić, kiedy zabieg wybielania zębów nie daje efektów? W tej sytuacji decydujemy się inne zabiegi estetyczne u dentysty. Dobrym rozwiązaniem będzie nałożenie licówek stomatologicznych. Te cienkie nakładki, jakie na stałe zakładamy na zęby, mają sporo plusów. Poza tym, że możemy wybrać ich kolor do preferencji pacjentów, za pomocą licówek stomatolog może dokonać także drobnej poprawy kształtu zębów (na przykład usuwanie diastemy). Z uwagi na to należy przed zabiegiem wybielania zębów porozmawiać z dentystą, aby ocenił, jaka technika będzie dla nas skuteczna.